چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394
کمينه   
اخبار و مقالات
تاریخ: دوشنبه 25 مهر 1390 نظرات: 0 نظر نمایش: 629 مرتبه تعداد امتیاز: 0   
در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان صورت گرفت: افزایش 21 درصدی پرونده های مختومه اجرای احکام کیفری

در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان صورت گرفت:
افزایش 21 درصدی پرونده های مختومه اجرای احکام کیفری
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان گفت: پرونده های مختومه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، بهروز عباسی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان ضمن اشاره به اقدامات انجام شده طی شش ماهه نخست سال جاری گفت: اجرای اصل بی طرفی در انجام تحقیقات در دادسرای شهرستان تاکستان و قاطعیت در برخورد با خاطیان در پرونده های این حوزه که مرتبط با جریانهای مختلف شهری است نمایان می باشد.

وی در ادامه اظهار نمود: جهت تحقق اصل سرعت در رسیدگی به پرونده و کاهش اطاله دادرسی در مرحله تحقیقات مقدماتی اقدامات موثری صورت گرفته بنحوی که این امر در پرونده های مربوط به جرایم خاص من جمله قتل های عمد رخ داده در این مدت کاملا مشهود است چرا که قاتلین این قتلها در کمتر از 24 ساعت دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان افزود:در خصوص آمار جرائم خاص در این شهرستان طی شش ماهه نخست سال 1390 می توان به چهار فقره قتل عمد اشاره نمود که در هر چهار مورد قاتلین در کمتر از 24 ساعت دستگیر و در  تعدادی از این قتل ها در فاصله زمانی حدودا دو هفته قرار مجرمیت و کیفرخواست برای متهمین صادر شده است،

وی همچنین گفت:شاخص جرایم این حوزه به ترتیب، سرقت بویژه سرقت موتورسیکلت بوده و به لحاظ دارا نبودن گواهینامه و بیمه نامه از سوی راکبین در اکثر موارد اعلامی پیگیری از سوی شکات صورت نگرفته و تنها سبب افزایش آمار پرونده ها می گردد به نحوی که در نیمه نخست سالجاری 92دستگاه موتورسیکلت در این شهرستان سرقت شده است همچنین ضرب و جرح عمدی از دیگر موارد شاخص ارتکاب جرائم در این شهرستان می باشد.

دادستان شهرستان تاکستان با اشاره به عملکرد اجرای احکام این دادسرا گفت:ساماندهی پرونده های اجرای احکام کیفری سبب افزایش پرونده های مختومه شده و از این رهگذر موجودی این واحد کنترل گردیده و در مسیر کاهش موجودی حرکت موثری صورت گرفته است.

عباسی افزود: پرونده های مختومه دادسرا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، در اجرای احکام کیفری 21 درصد  و در شعب تحقیق 12 درصد افزایش داشته است.

وی تصریح نمود:با اجرای سیستم ثبت متمرکز از تیرماه سالجاری کلیه پرونده های بلاتکلیف در مراجع انتظامی ساماندهی شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان به عملکرد برون سازمانی این دادسرا اشاره و اظهار داشت: در بعد برون سازمانی و کنترل نظم و امنیت در شهرستان و ارتقاء اقتدار دستگاه قضائی تعامل مثبت و سازنده ای با دیگر ادارات داشته و در این راستا همواره جنبه حاکمیتی این دستگاه و ارتقاء شان و منزلت حاکمیتی آن، مورد عنایت وافر قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به برخی از برنامه های دادستانی برای نیمه دوم سال جاری گفت:درصدد هستیم در نیمه دوم سالجاری ضمن کنترل وارده دادسرا میزان شعب تحقیق و اجرای احکام را افزایش داده با توسعه فعالیتهای ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی جهت تحقق امنیت و آرامش پایدار که لازمه رشد و شکوفایی هر جامعه ای است، سهم بیشتری داشته باشیم.

 

کد: 21712
گروه: دادگاه انقلاب
نویسنده خبر: روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین .
 
تصاویر مرتبط
  • در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان صورت گرفت:
افزایش 21 درصدی پرونده های مختومه اجرای احکام کیفری
 
فایل های مرتبط
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: